آخوند 1

سپاهیان عمر وقتی بر حکومت ایران غلبه کردند، زر و سیم، کنیز و غلام، و فرش و اسب و قاطر را میشناختند، بنابراین در غارت و تقسیم یا تصاحب و استفاده از آنها مشکلی نداشتند.اما وقتی به کتابخانه ها رسیدند نمی دانستند کتاب به چه درد می خورد .خیل عظیمی که به عشق غنایم و تصاحب کنیز و اسب و زر و سیم  بهانه جهاد کرده بودند، مورد استفاده و بهره برداری از کتاب و ارزش آنرا نمی دانستند. به همین خاطر از عمر کسب تکلیف کردند.  عمر نیز از پیامبر چیزی بیشتر از سعد ابی وقاص نیاموخته بود، بنابر این، با اشاره به اینکه «هر خشک و تری» در قرآن آمده(لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین) استدلال کرد که با وجود قرآن نیازی به کتاب دیگری نیست. اما او استدلال نکرد که اگر هر «خشک و تری» در قرآن آمده پس چرا پیامبر امتش را آواره چین و ماچین می کند که : علم بیاموزید ولو در چین باشد( اطلب العلم ولو بالسین).مگر پیامبر نمی دانست و نمی توانست بگوید همه علوم داخل قرآن موجوداست و بیهوده راه دور نروید! مگر علم و کتاب و قلم هر کدام به تنهائی معنا و مفهومی دارند؟ پس پیامبر از امتش می خواهد برای خواندن کتاب های دیگران تا چین، یعنی تا دور ترین نقطه عالم بروند.اما جانشینش به بهانه قرآن و کتاب همان پیامبر ، منبع عظیمی از کتاب و دانشی را به آتش کشیدکه به توصیه همان پیامبر می بایست برای دانش اندوزی به آن مراجعه میکردند.

امروز پس از گذشت چهارده قرن، ایران همچنان در محاصره سپاهیان عمر بسر می برد. در محاصره فرقه ای که هر چه را نمی شناسد حرام، و هر چه را برای خود می پسندد حلال و مباح می انگارد. بنام اسلام کتاب می سوزانند، چون قرآن جامع همه علوم است . تازه می گویندکه این گنجینه علم بجز برای امام معصوم قابل فهم و درک و دستیابی نیست، لذا آنرا سربسته در دخمه های خود محبوس کرده تا امام معصوم بیاید و برایمان قرآن تفسیر کند. خوب، تا آن وقت همه تعطیل. بنام پیامبرش راه علم و دانش را سد می کنند، زیرا دیگر لازم نیست که پویندگان علم به دانشگاه یا به چین و ماچین بروند و همه علوم معقول منقول در حوزه های علمیه است و پیامبر این را نمی دانست.خدا نیز تجاهل کرده که قرآن را آسان و قابل فهم مردمان قلمداد کرده است.

آخوند موسیقی را حرام می انگارد چون آنرا نمی شناسد، همانطور که زمانی گوجه فرنگی را حرام کرده بود. گوجه فرنگی را نمی شناخت و به همین دلیل آنرا از شراب و قمار و لواط حرام تر می انگاشت. حتماً شنیده اید که آخوندی پسر خود را بجرم خوردن گوجه فرنگی از خانه اش بیرون می کند که: « شراب خوردی چشمپوشی کردم، قمار کردی تو را بخشیدم، لواط کردی هیچ نگفتم، حالا کارت به جائی رسیده که گوجه فرنگی می خوری؟! برو بیرون که دیگر این خانه جای تو نیست».

البته مشکل تنها نفهمیدن و نشناختن نیست. وگرنه فراوان دیده ایم که آخوند شراب می نوشد، لواط و زنا می کند، حرام محمد را حلال و حلال را حرام می کتد، و این همه بستگی دارد به منافع او. مگر حرام تر از ربا وجود دارد؟  قرآن ربا خواری را اعلام جنگ با خدا و رسول می داند، اما وقتی شخص ربا خوار سهم آخوند را بدهد(سهم امام) همه چیزش حلال می شود و برایش ترفندی می اندیشد که در جنگ با خدا و رسول پیروز هم بشود.

اصلاً بیائید به زبان آمار و ارقام حرف بزنیم. رباخواری، زنا و فحشا، ریا و رشوه خواری، دروغ و دزدی، فسق و فجور و ظلم، دنیا طلبی و زر اندوزی امروز ایران را مقایسه کنید با سی سال پیش. اگر خیلی کر و کور و احمق و ساده لوح باشیم قضاوت خواهیم کرد که هزار برابر شده. تنها اگر وقاحت و پر روئی و بی شرمی یک آخوند را داشته باشیم ممکن است چنین مقایسه ای را نپذیریم.

آخوند هائی که خیلی با انصافند این مشکلات را کتمان نمی کنند، فقط آنرا به گردن آمریکا و… می اندازند. خیلی خوب، ماهم قبول می کنیم. اما چرا این تفاوت فاحش با سر کار آمدن آخوندها رخداده است؟ اگر بخواهیم به روش خود آخوند ها و شخص خمینی صغری کبری چیده و نتیچه گیری کنیم، باید بگوئیم که سر کار آمدن آخوند نیز به گردن آمریکاست. مگر خمینی نمی گفت هر چه می کشید از دست آمریکاست! او خوبتر از هر کس دیگری می دانست که همه کار آمریکاست، چون خودش نیز کار امریکا بود و او از خودش خیلی خوب خبر داشت.

ما نیز از خمینی تبعیت می کنیم و می گوئیم کار کار آمریکاست.

این هم صغری کبرایش:
آمریکا می خواهد ما را به فحشاء بکشاند
با آمدن آخوند ها ما به فحشاء کشیده شدیم
آمدن آخوندها کار آمریکاست

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: