خبری که زود ناپدید شد.

نیویورک‌تایمز: کمک چندین میلیارد دلاری آمریکا به شرکت‌های ناقض تحریم ایران

معمولاً رادیو فردا و بی بی سی خبر های صفحه اول و تیتر درشت خود را حد اقل یک هفته طول می کشد تا بکلی بایگانی کنند. یعنی همین حالا خبر مربوط به چند روز پیش رادیو فردا و بی بی سی را می توانید در پائین صفحه و با تیتر و عکس و عنوان کوچکترببینید. نهایتاً خبر های مهم و بالا صفحه ای، بعضی وقتها پس از یک هفته تبدیل می شوند به یک تیتر یک جمله ای. اما در این مورد، چون خبر از کمکهای ناپیدای آمریکا به حکومت ایران پرده بر می داشت، با وجود اینکه با تیتر درشت و عکسی در بالای صفحه اول آمده بود، پس از چند دقیقه حذف شد و من باsearch تیتر آن توانستم پیدایش کنم. سانسور نشده بود، اما دیگر قابل دسترس نبود. مسلماً کسانی که آنرا ندیده باشند، دیگر هر گز نخواهند دید. این هم سانسور مودبانه، با رعایت حال طرفین. خواننده و صاحب خبر. یعنی خبر را دور از چشمرس نگهداشتند. معمولاً افراد همواره خبر ها را در صفحه اول دنبال می کنند. اما این خبر وارد خبرهای روز قبل شده و از صفحه اول نیز خارج شده.

من با نقل لینک، منبع و همچنین متن خبر در صفحه سایت واصباحا.کام، آنرا برای بالاترین فرستادم. اما ساعتی نگذشته بود که دیدم اثری از این خبر در صفحه اول رادیو فردا نیست.

متن خبر در زیر مقدمه توضیحی ما آمده است.

نخست سخنی با مسلمانان و بخصوص اهل تشیع ایران. امام علی به فرزندش حسن نصیحت می کند که:« در جنگ همیشه آخر سپاه دشمن را در نظر بگیر.
حقیقتاً، عقبه و آخر سپاه دشمنان ما کجاست؟ بواسطه کمکهای عقبه سپاه دشمن و پشت گرمی آمریکاست که خامنه ای و احمدی نژاد کوتاه نمی آیند. می گوئید نه؟
امروز باید بدانیم که آخر سپاه دشمن ما در آمریکاست. عقبه سپاه دشمنان ایران، حکومت های دروغگوی دو دوزه باز غربی و آمریکا هستند. آنها در خبر ها واخبار و در جلو دوربین خبرنگاران با هم نزاع می کنند، اما در عمل حامی و بر کرسی نشاننده حکومتها ستمگر هستند. خمینی با توافق دول غربی و با حمایت و همکاری مستقیم همین فرانسه بر ما مسلط شد و امروز خامنه ای توسط همین اوبامای محبوب حمایت می شود.  این سخن امروز نیست. سالهاست که کشورهای غربی، جهت  داشتن جزیره ثبات با دکترین  واکسیناسیون انقلاب   به انحراف حرکتهای آزادیبخش ما پرداخته و حکومتهای سرکوب گر را بر ما مسلط کرده اند. آنها هنگامی به مخالفت جدی با حکومتی می پردازند که دیگر بدردشان نخورد و دیگر نتواند جزیره ثبات آنانرا حفظ کند. شاه را به همین دلیل برکنار کردند. امروز اگر خامنه ای  ثابت کند که مردم را خفه و کنترل  کند، همین احمدی نژاد را از هزار رئیس جمهور دموکرات بیشتر دوست خواهد داشت. آنان نگران بر هم خوردن روند طبیعی خرید و فروشانند و بابت زجر کشیدن آزادیخواهان ایران ککشان هم نمی گزد.
این وظیفه ایرانیان خارج از کشور است که با اتخاذ روشی مناسب به مبارزه با حامیان آشکار و پنهان حکومت دستنشانده بپردازد. این ایرانیان خارج از کشور هستند که به عقبه سپاه دشمن دسترسی دارند. ایرانیان داخل کشور که قهرمانانه با دشمن می جنگند، چشم امیدشان به هموطنان خارج از کشور دوخته و انتظار دارند که با مبارزات اصولی، حامیان و تدارک کنندگان خارجی حکومت ستمگر را رسوا و بی ابرو ساخته و نگذارند که با حمایت از دستنشاندگانشان بیش از این رد سرنوشت مردم ما دخالت  و منابع ما را غارت کنند. امروز چین و آمریکا و و روسیه هر کدام با روشهای ویژه خود کمر به نابودی و غارت ما بسته اند. گرچه در ظاهر روشهای آنان مغایر همدیگر است اما وجه مشترک همه آنها غارت هستی و ثروت ما می باشد و بس.

رادیو فردا :

نیویورک‌تایمز: کمک چندین میلیارد دلاری آمریکا به شرکت‌های ناقض تحریم ایران

در حالى که دولت آمریکا شرکت‌هاى آمریکایى را از انجام هر گونه معامله‌اى با ایران منع کرده و برای تشدید تحریم‌ها علیه جمهورى اسلامى تلاش می‌کند، یک روزنامه آمریکایى اعلام کرد، آمریکا در سال‌هاى گذشته ده‌ها میلیارد دلار به شرکت‌هاى خارجى و آمریکایى که تحریم‌هاى ایران را نقض کرده‌اند، کمک کرده است.

همزمان با بالا گرفتن تنش بر سر برنامه اتمى ایران و گسترش تلاش‌هاى دولت آمریکا براى تصویب دور تازه‌اى از تحریم‌ها علیه ایران، روزنامه آمریکایى نیویورک‌ تایمز روز شنبه در سایت اینترنتى خود اعلام کرد، واشنگتن در سال‌هاى اخیر بیش از ۱۰۷ میلیارد دلار به شرکت‌هایی که تحریم‌ها علیه ایران را نادیده گرفته‌اند، کمک کرده است.

 
به نوشته نیویورک‌ تایمز هم دولت جرج بوش، رییس جمهور پیشین آمریکا و هم دولت کنونى ایالات متحده به ریاست باراک اوباما اقدام به انعقاد قراردادهاى میلیاردى با این گونه شرکت‌ها کرده و مزایاى گوناگونى در اختیار آنها قرار گذاشته‌اند.

این روزنامه آمریکایى تاکید می‌کند، آمار و ارقام خود را در باره کمک دولت آمریکا به شرکت‌هاى خارجى طرف قرارداد با ایران از یک گزارش تحلیلى دولت و نیز از گزارش‌هاى تجارى استخراج کرده است.

خبر کمک دولت آمریکا به شرکت‌هاى خارجى و چند ملیتى طرف قرارداد با ایران در حالى منتشر شده است که به دنبال بالا گرفتن تنش بر سر برنامه اتمى ایران، واشنگتن در صدد جلب حمایت سایر کشورها از تشدید تحریم‌ها علیه تهران است.

چند روز پیش نیز خبرگزارى‌هاى بین‌المللى از توزیع پیش‌نویس قطعنامه‌ پیشنهادى آمریکا براى تشدید تحریم‌ها علیه ایران در میان اعضاى شوراى امنیت خبر داده بودند.

بر اساس این گزارش در تحریم‌هاى تازه پیشنهاد شده از سوى ایالات متحده آمریکا، به ویژه اعمال فشار بیشتر علیه بخش‌هاى بانکدارى، کشتیرانى و بیمه ایران پیش‌بینى شده است.

همچنین گفته مى‌شود، در تحریم‌هاى جدید علیه ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در کانون توجه قرار دارد، که به ویژه در سال‌هاى اخیر و پس از به قدرت رسیدن محمود احمدى‌نژاد به طور روزافزونى وارد فعالیت‌هاى تجارى شده است.

این در حالى است که به نوشته نیویورک تایمز بیش از دو سوم مبالغى که دولت آمریکا در اختیار شرکت‌هاى طرف قرارداد با ایران نهاده است، به دست شرکت‌هایى رسیده است که در صنعت نفت و انرژى ایران که پایگاه اصلی سپاه پاسداران به شمار مى‌آید، سرمایه‌گذارى کرده‌اند.

همچنین دولت آمریکا پانزده میلیارد دلار به شرکت‌هایى کمک کرده است که با سرپیچى از تحریم‌هاى واشنگتن علیه تهران در زمینه توسعه میدان‌هاى نفت و گاز به ایران کمک کرده‌اند.

بر پایه این گزارش شرکت‌هایى که در صنعت خودروسازى ایران فعال بوده‌اند، نیز بخشى از کمک‌هاى آمریکا را دریافت کرده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود در این باره از شرکت‌هاى «دائلیم» کره جنوبى، شرکت نفتى بریتانیایى-هلندى «رویال داچ شل» و شرکت نفتى «پتروبراز» برزیل به عنوان شرکت‌هایى نام برده است که علیرغم سرمایه‌گذارى در ایران از حمایت‌هاى دولت آمریکا نیز بهره‌مند شده‌اند.

این در حالى است که دولت ایالات متحده آمریکا شرکت‌هاى آمریکایى را از انجام هرگونه سرمایه‌گذارى و فعالیت در بخش‌هاى یاد شده در ایران منع کرده است.

Advertisements

یک پاسخ

 1. باسلام
  ما سالها داد زدیم این رژیم را آمریکا و انگلیس و دیگر قدرتها سرکار آورده و تا کنون از آن حمایت کرده اند ولی بیشتر مردم که دروغ به نفع خودشانن را از واقعیت به ضرر خودشان ترجیح میدهند همیشه به دنبال حمله احتمالی آمریکا و اسراییل نشسته و دل خوش کرده اند. من در آمریکا زندگی میکنم اولین انعکاس حرکت مردم بعد از انتخابات در آمریکا غیر قابل باور بود چرا که سی سال تبلیغات منقی از ایرانیان همه نابود شد برای مثال همه تصور میکردند ایرانی جاییست مثل افغانستان با مردمی ژنده پوش و بیسواد و هر گاه گزارشی از ایران در تلویزیونهای اینجا پخش میشد یا در قم کنار حرم بود که همه سیاپوش و ریش و پشمی و یا از جنوبی ترین مناطق شهری بعد از نمایش خیابانها و مردم مخصوصا خانما همه چی عوض شد ولی رسانه ها بعد از آن ماجرا تقریبا خفه شدند. جالب در اسراییل هم همینطور شد. فرض بفرمایید حکومتی غیر مذهبی عادی در کشور حاکم شود چه اتفاقی میافتد:
  1- حمایت از تروریست ها ی افغانستان و عراق پایان یافته و صلح در منطقه حاکم میشود
  2-در اینصورت نیازی به ارتش آمریکا و انگلیس که حقوق آنها از این کشورها تامین میشود نخواهد بود
  3-فروش موشک ها و هواپیما های و اصله های آنچنانی در منطقه محدود میشود
  4-حزب الله با توجه به عدم ارسال پول از ایران کم کم از بین میرود
  5-بعد از بین رفتن حزب الله اسراییل دیگر بهانه ای برای حمله به کشورهای همسایه را ندارد.
  6-با ازادی ایران تورستهای زیادی که به ترکیه و کشورهای نطیر آن مسافرت میکردند روانه ایران میگردند و این کشورها با بحران مالی دچار خواهند شد.
  7-با توجه به بنادر بسیار نزدیکتر و بزرکتر خیلی کشورها ترجیح خواهند داد بجای عمارات از بنادر ایران استقاده کنند و عمارت افسانه ای به گدا خانه ای که لیاقت آن است تبدیل خواهد شد.
  8-با عادی شدن اوضاع در منطقه نفت قیمت واقعی پیدا خواهد کرد یعنی حدود 200$ در هربشکه نه به قیمت آب
  9-با افزایش قیمت نفت این کشورهای غربی مسرف کننده هستند که متضرر خواهند شد.
  و…. شاید هزاران دلیل دیگر که خیلی کشورها پشت این آخوندا را دارند تا سقوط نکنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: